Fundacja WIP Warto im Pomóc  jest apolityczna i nie związana z żadnym wyznaniem.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

1. Prowadzenie poradnictwa obywatelskiego, w postaci niezależnych usług wspierających samodzielność obywateli.
  2. Promocję i organizację wolontariatu.
  3. Rzecznictwo interesów grup marginalizowanych społecznie.
  4. Działalność edukacyjną, wydawniczą i badawczą.
  5. Współpracę z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji.
  6. Wspieranie finansowe i rzeczowe placówek i instytucji , oraz osób , których zadaniem jest prowadzenie działalności, o której mowa w paragrafie określającym cele fundacji- w zakresie realizacji celów Fundacji
  7. Pomoc niepełnosprawnym w rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej.
  8. Organizację plebiscytów gospodarczych i wszelkiego rodzaju rankingów.
  9. Organizowanie i prowadzenie konkursów medycznych, żywieniowych, kulinarnych.
  10. Pomoc w realizacji integracyjnych zajęć artystycznych dla dzieci , młodzieży i seniorów.
  11. Prowadzenie programów doradztwa prawnego, gospodarczego oraz rodzinnego.
  12. Organizowanie spotkań szkoleniowych dla różnych grup społecznych, promujących zdrowy styl życia, ochronę środowiska, nabywanie właściwych nawyków żywieniowych.
  13. Wspieranie działań w podnoszeniu kwalifikacji kadr realizujących zadania z zakresu zdrowia publicznego.
  14. Organizacja wystaw, wernisaży, konkursów, festynów, spotkań plenerowych i charytatywnych.
  15. Organizowanie zbiórek dla potrzebujących.
Misja Fundacji WIP