Warszawa, 17 października 2020 roku

Nagrody XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców rozdane

W sobotę, 17 października br. po raz 23. Fundacja WIP WARTO IM POMÓC nagrodziła najlepsze podmioty gospodarcze w ramach Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców. Uhonorowano osoby i podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. 33 statuetki zostały wręczone podczas Wielkiej Gali, która miała miejsce w Warszawie, w Hotelu AIRPORT OKĘCIE. Gala odbyła się w reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Podczas XXIII edycji plebiscytu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców przyznano łącznie 33 statuetki, 26 firm odebrało nagrodę SUPER WIKTORIA, 4 firmy nagrodę WIKTORIA oraz 3 AMBASADOR MARKI WIKTORIA. Po raz czternasty została wręczona nagroda im. Wokulskiego, w tym roku otrzymał ją Ireneusz Cichoński, Prezes Zarządu LUTNIA SP. Z O.O. INTERMARCHE – BRZESKO za wieloletnie działania na rzecz rozwoju polskiego handlu. – Cieszę się z tak wyjątkowego wyróżnienia i przyjmuję je jako wyraz uznania dla mojej wieloletniej pracy w handlu. Wierzę, że to co tworzę wraz z moim zespołem od wielu lat z myślą o zadowoleniu naszych klientów, którzy każdego dnia odwiedzają nasze sklepy, jest ważne a w szczególności w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Dziękuję bardzo za to wspaniałe wyróżnienie! – powiedział Ireneusz Cichoński.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA była już 23. rok z rzędu znakomitą okazją, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Nagrodę literacką SUPER WIKTORIA za dorobek literacki odebrał Pan Paweł Leśniak. Michał Milowicz został doceniony za swój dotychczasową działalność artystyczną i odebrał statuetkę SUPER WIKTORII. Kapituła konkursu SUPER WIKTORIĄ nagrodziła muzyczną twórczość Dominiki Zamara, polskiej artystki, której talent wokalny został doceniony poza granicami naszego kraju. Dominika Zamara śpiewa na niemal najważniejszych scenach operowych i koncertowych całego świata, swoim występem uświetniła tegoroczną Galę.

Statuetka SUPER WIKTORII została wręczona także takim firmom, jak: ZARYS INTERNATIONAL, ANA FASHION, ANGELIKA EWA JAROSŁAWSKA SAPIEHA, BetX, CRIOLLO, ASTRA – Palarnia kawy, Restauracja ŚWIĘTOSZEK TARTUFFE, Restauracja BURSZTYNOWA, Restauracja TUK TUK, PROVEMA, DOMIKON, EUROTECHNIKA, ZONE ENERGY, GLOBE ENERGY, BUKAT Hurtownia Owoców i Warzyw, BLUE TECHNOLOGY, WELLENES CAR, VIPOL, LEPOBOOKS, EDU INFINITY, DRESZLER Masarnia z Tradycją. Po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii Metamorfoza Roku, odebrał ją Bartłomiej Misiewicz.

Wśród tegorocznych laureatów plebiscytu WIKTORII znalazły się m. in.: MATBUD, SOPRAN GROUP, Jeziorska & Godlewska ASTHETIC ACADEMY oraz ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY KARD.

Trzy statuetki WIKTORIA AMBASADOR MARKI odebrali: Restauracja THAISTREET by MAGDALENA WOŹNIAK, DK Dorota Kuźnicka oraz Telewizja ATV. Warunkiem otrzymania takiej nagrody jest powtórzenie sukcesu w konkursie.

– Jak co roku Gala wręczenia nagród WIKTORII to święto polskiej przedsiębiorczości. Jednak ten rok dla wielu przedsiębiorców był szczególny, dla niektórych bardzo trudny, dla innych wymagający reorganizacji, wdrożenia zmian i zmagania się z nowymi warunkami na rynku. Po raz kolejny polscy przedsiębiorcy udowodnili, że tworzą stabilne firmy odporne na niekorzystne czynniki. Jako przewodniczący Kapituły Konkursu bardzo dumny z polskich przedsiębiorców, z podejmowanych przez nich inicjatyw i rozwijania swoich firm na zasadach etycznej konkurencji. Nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania i jestem przekonany, że mobilizuje do dalszego rozwoju – podkreślał podczas Gali Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Fundacji WARTO IM POMÓC.

Od ponad 23. lat Kapituła konkursu przyznaje nagrody WIKTORII - wyróżnienia dla firm, które poprzez swój rozwój i stosowanie zasad etyki w biznesie, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Organizatorem Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest Fundacja WIP WARTO IM POMÓC, która prowadzi trzy projekty. Projekt „WIP WARTO IM POMÓC” - Fundusz pomocy osobom niepełnosprawnym rozpoczynającym działalność gospodarczą. Projekt „Polska od Kuchni”, którego celem jest upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia oraz promowanie gastronomii. Konkurs WIKTORIA – który promuje  etykę i rzetelne wykonywania działalności gospodarczej.

Celem Konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców jest nagradzanie i promowanie przedsiębiorców wdrażających i rozwijających etyczną koncepcję biznesu. Etyka biznesu określa relacje panujące wewnątrz firmy oraz relacje łączące ją ze światem zewnętrznym - z partnerami handlowymi, dostawcami, klientami, środowiskiem branżowym, ze społecznością, na terenie której firma działa. O etycznym charakterze przedsiębiorstwa świadczy też rzetelne wywiązywanie się z obowiązków wobec państwa i przestrzeganie zasad prawa co również odzwierciedla stosunek firmy do pojęcia „gospodarczego patriotyzmu” w skali krajowej i lokalnej. Etyka biznesu buduje tożsamość i wiarygodność firmy – bezcenne cechy szanowane nie tylko przez otoczenie biznesowo-społeczne, ale i przez pracowników, którzy w takich firmach pracują chętniej i z większym zaangażowaniem. Wpływa na doskonalenie jakości oferowanych usług, produktów i ułatwia zarządzanie jakością w firmie. Realizowana w praktyce etyka biznesu to wartość, która buduje również przewagę konkurencyjną, przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa i osiągania sukcesów rynkowych. Oceny podmiotów gospodarczych walczących o godło promocyjne WIKTORIĘ dokonuje Kapituła Konkursu składająca się z osób o powszechnie znanym autorytecie.

PARTNERZY GŁÓWNI KONKURSU: ERGO PRO, FUNDACJA LUDZI SZTUKI, MUSZYNIANKA.

W sobotę, 26 października br. poznaliśmy laureatów  Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców organizowanego przez Fundację WIP Warto im Pomóc. Już po raz 22 uhonorowano osoby i podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. 54 statuetki zostały wręczone podczas Wielkiej Gali, która miała miejsce w Warszawie, w Hotelu AIRPORT OKĘCIE. W uroczystym wydarzeniu wzięli udział laureaci i ich goście, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz ludzie ze świata nauki, kultury i mediów.

W XXII edycji plebiscytu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców przyznano 54 statuetki SUPER WIKTORIA i WIKTORIA. Po raz trzynasty została wręczona nagroda im. Wokulskiego, w tym roku otrzymał ją Prezes Zarządu MUSZYNIANKA Sp. z o.o. Ryszard Mosur. Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni odebrał nagrodę SUPER WIKTORIA jako Samorządowiec Roku. Gmina Kozienice otrzymała nagrodę SUPER WIKTORIA jako Kulturalna Gmina Roku. Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA była znakomitą okazją, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Statuetką WIKTORII oraz tytułem osobowości 30-lecia Wolności Gospodarczej w Polsce zostali nagrodzeni: Piotr Henicz – Wiceprezes Zarządu Biura Podróży ITAKA, Jolanta Borowiec – Dyrektor Polsat Cafe, Maciej Orłoś obecnie mający swój program w Radiu ZET, Peter Grudniak – Prezes Zarządu ERGO PRO, Robert Ziółek – Prezes Zarządu Mushchelka Group, Waldemar Albiński – Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Wśród tegorocznych laureatów plebiscytu WIKTORII znalazły się m. in.: Biuro Podróży ITAKA, Radio ZET, Commercecon, Zakład Mięsny LENARCIK, TASBUD, KRISPOL, PARADOWSCY AMP, PROVEMA, KGH POLSKA, Talaria Resort & SPA, Sharley    Mediacal Clinic & Day SPA, SPA 43, ONLEX, T3 ATELIER, ABSOLUT DIMENSION, ASSIDUUS, GAOO SPECTRUM FIREWORKS, MOTORTEST, BAROCCO, KANCELARIA VICTORIA. Nagrody SUPER WIKTORII w kategorii Luksusowa Marka Roku odebrały: X wodka, Odkupienie Win, Atelier Zabłotny, Bracia Collins, DK by Danuta Kuźnicka. W kategorii turystyka, hotelarstwo i gastronomia nagrodzono restauracje oraz miejsca: CURRY KING, AMRIT, THAI STREET, ŚWIĘTOSZEK „TARTUFFE”, SZKOŁA ŻEGLARSTWA I SPORTÓW WODNYCH „BOCIANIE GNIAZDO”. Restauracja BACZEWSKICH otrzymała SUPER WIKTORIĘ jako Restauracyjne Miejsce Roku.

Od ponad 22 lat Kapituła konkursu przyznaje nagrody WIKTORII - wyróżnienia dla firm, które poprzez swój rozwój i stosowanie zasad etyki w biznesie, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. W dotychczasowych  edycjach konkursu udział wzięło ponad 8100 firm, a nagrody WIKTORIA przyznano ponad 891 przedsiębiorstwom. Organizatorem Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest Fundacja WIP WARTO IM POMÓC, która prowadzi trzy projekty. Projekt „WIP WARTO IM POMÓC” - Fundusz pomocy osobom niepełnosprawnym rozpoczynającym działalność gospodarczą. Projekt „Polska od Kuchni”, którego celem jest upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia oraz promowanie gastronomii. Konkurs WIKTORIA – który promuje  etykę i rzetelne wykonywania działalności gospodarczej.

– Już po raz dwudziesty drugi mam przyjemność wręczać nagrody firmom i osobom, które budują polską gospodarkę i przyczyniają się do jej wzrostu. Tegoroczna Gala to jak co roku święto polskiej przedsiębiorczości. Cieszy mnie niezmiernie, że z roku na rok rośnie zainteresowanie konkursem oraz jego poziom. W tegorocznej edycji nominacje otrzymało ponad 700 firm a 54 podmioty zostały nagrodzone. Jestem niezmiernie dumny z polskich przedsiębiorców, z podejmowanych przez nich inicjatyw i rozwijania swoich firm na zasadach etycznej konkurencji. Osobowości i przedsiębiorcy, których nagradzamy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki, a nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania. Jest również czynnikiem mobilizującym do jeszcze większego wysiłku w rozwój przedsiębiorczościpodkreślał podczas Gali Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Fundacji WARTO IM POMÓC.

XXII edycja ogólnopolskiego konkursu WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców była znakomitą okazja, aby znaleźć się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw. Konkurs kierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie. Otrzymanie prestiżowej nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce jak i za granicą.

Od wielu lat starania nagradzanych przedsiębiorców doceniają liczne instytucje rządowe i samorządowe: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Nowych Technologii, Wojewodowie i Marszałkowie Województw oraz Związek Powiatów Polskich.

Partnerem Głównym Konkursu jest DAHM GROUP, Mecenasem ERGO PRO.

Nowym, tegorocznym Partnerem została Muszynianka.

Oceny podmiotów gospodarczych walczących o godło promocyjne WIKTORIĘ dokonuje Kapituła Konkursu składająca się z osób o powszechnie znanym autorytecie.

Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – Prezes Zarządu Fundacji WIP   Warto Im Pomóc, Sekretarz Kapituły Katarzyna Ziółkowska – Prezes KIDT BIG S.A.

Członkowie: prof. Elżbieta Teresa Mączyńska - Ziemacka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prof. Zbigniew Bralczyk – językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, Leszek Mellibruda – dr. hab. psycholog biznesu, Barbara Jończyk – Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”, OKNOPLAST, DRUTEX, RMF FM, Radio ZET, Radio Kolor, Polsat CAFE, ERGO, Europejskie Centrum Gospodarcze, NATALIA GOLD, ECO MILAN, KGH Polska, MARMA POLSKIE FOLIE, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Zakłady Mięsne Zakrzewscy, Zakład Mięsny LENARCIK, Grupa DELUXE, MOLLON COSMETICS, Spółdzielnia  Mieszkaniowa Służew nad Dolinką, DRUTEX, INTER CARS, SITA, Korporacja RADEX, OMNICOM, SOLPHARM, J.W. Construction, CERAD, ITAKA, IMPEL, Termy Szaflary, POL-FOODS, BUDIMEX, PHILIPIAK, Polisa-ŻYCIE, LECHPOL oraz wiele innych.

W konkursie WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców nominowane są firmy w 17 kategoriach:

 1. Budownictwo, Usługi Developerskie i Zarządzanie Nieruchomościami
 2. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
 3. Energetyka, Elektrotechnika
 4. Handel i Dystrybucja
 5. Medycyna, Zdrowie i Uroda
 6. Ochrona Środowiska
 7. Przemysł Lekki
 8. Przemysł Ciężki
 9. Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
 10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
 11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
 12. Turystyka, Hotelarstwo i Gastronomia
 13. Usługi dla Firm i Ludności
 14. Bankowość i Usługi Finansowe
 15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa
 16. Luksusowa Marka Roku
 17. Osobowość.

 

 

WIP Fundacja © 2020 by B